• Język polski
  • Deutsche Sprache
  • Dansk
  • Svenska

Firma. Zapoznaj się z naszą Spółką i poznaj nas od środka.

Historia spółki

Od 1994 funkcjonuje polski oddział z fabryką w Międzyrzeczu, który przez pierwsze lata koncentrował się głównie na produkcji dla klientów w Niemczech.

Od dziesięciu lat proponujemy naszą technologię również inwestorom, firmom budowlanym i deweloperskim w Polsce. Skłoniło nas do tego duże zainteresowanie, jakie wzbudził pierwszy zmontowany w Międzyrzeczu budynek jednorodzinny. Montaż całego domu odbył się na początku maja 1999r. i trwał 2 dni. Pierwszego dnia na gotowej płycie fundamentowej postawione zostały ściany parteru i stropy oraz wykonany został wieniec. Drugi dzień to montaż ścian poddasza, zaszpachlowanie i wygładzenie wszystkich spoin. Samo przygotowanie planów produkcyjnych w pracowni projektowej trwało 2 dni, a produkcja wszystkich elementów 1 dzień.

Obecnie budowanych jest w Polsce coraz więcej obiektów w systemie PRAEFA. W Niemczech i Skandynawii liczba ta przedstawiana jest w tysiącach.

Keramzyt zastosowany w elementach PRAEFA® zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczenia, regulując parametry fizykochemiczne, co stwarza idealne warunki dla człowieka.

Koncern

PRAEFA jest duńskim koncernem zajmującym się produkcją i montażem domów prefabrykowanych z elementów keramzytowych. Przedsiębiorstwo powstało w 1973 roku i działa dziś na terenie Danii, Niemiec, Szewcji i Polski zatrudniając ponad 200 osób.

Specjalizujemy się w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, produkujemy także budynki dla przemysłu i rolnictwa. Wieloletnia działalność na różnych rynkach uczyniła z nas doświadczonego i godnego zaufania partnera dla naszych klientów.

Do naszej palety usług należą opracowania techniczne, produkcja, dostawa i montaż zaawansowanych stanów surowych (głównie elementów ściennych i stropowych, belek, podciągów, słupów oraz klatek schodowych). Nasze grupy montażowe dbają o terminowe postawienie indywidualnie zaprojektowanych obiektów. Od 1994 roku funkcjonuje polski oddział z fabryką w Międzyrzeczu a od 2005 niemiecka fabryka w Neubrandenburgu.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim urządzeniu. Korzystając ze strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Zamknij
Na górę